Батько - Джордж Герберт Вокер Буш - був 41-м Президентом США. Мати Барбара (Пірс) Буш, дочка екс-глави видавничої корпорації "Макколл", активно займалася громадською діяльністю.
Буш-молодший закінчив Академію Філліпса в Андовері (штат Массачусетс), потім Єльський університет (у 1968 році отримав ступінь бакалавра за спеціальністю "історія").
Після закінчення університету проходив військову службу - був пілотом винищувача F-102 Національної гвардії штату, займався набором льотчиків у В'єтнам.
       Після закінчення льотної школи Буш влаштувався стажором нафтової компанії, власником якої був друг родини. У 1973 році вступив до Гарвардської школи бізнесу, а в 1975-му заснував власну нафтогазову компанію "Bush Exploration".
       У 1977-му Джордж Буш одружився на Лорі Уелч, колишній вчительці і бібліотекарі. У 1981 році у подружжя з'явилися на світ доньки-близнята Барбара і Дженна.
У 1984-му об'єднав свою компанію з невеликою фірмою, яка спеціалізувалася на розвідці корисних копалин, і став президентом нової структури - "Spectrum-7".
До 1986 року справи Буша йшли неважливо. Як повідомляють різні джерела, він довів свій бізнес практично до банкрутства, при цьому потроху спиваючись.Переломною датою в житті майбутнього президента стало 28 липня 1986: у цей день він кинув пити. Сам Буш визнає, що до сорокарічного віку в його житті не вистачало цілеспрямованості. Після цього привів у порядок бізнес і за кілька років заробив $ 15 млн.: він зібрав групу інвесторів, які купили в 1989 році бейсбольну команду "Texas Rangers" ("Техаські рейнджери") в Далласі. Сам Буш-молодший став генеральним керуючим в клубі і займав цей пост до 1994 року.
      Перші спроби в "мистецтві можливого" були зроблені ще в молодості. У 1978 році він безуспішно балотувався на місце в палаті представників Конгресу США від штату Техас.
У 1988-му брав участь в якості спічрайтера у передвиборній президентській кампанії свого батька, Джорджа Буша старшого. Це можна вважати початком політичної кар'єри Буша, хоча ще раніше, в 1968 році, він брав участь у роботі передвиборчого штабу кандидата Республіканської партії в Сенат від штату Флорида Едварда Герні
У листопаді 1994 року, вже будучи процвітаючим бізнесменом, був обраний губернатором штату Техас. А чотири роки по тому став першим в історії штату губернатором, переобраним на другий термін поспіль. На цій посаді досяг у своєму штаті серйозних успіхів у справі поліпшення шкільної освіти, боротьби зі злочинністю, охорони навколишнього середовища, скорочення податків.
    У 1999 році Джордж Буш прийняв рішення балотуватися на вищий пост в державі від Республіканської партії. У листопаді 2000-го став 43-м Президентом США (попереднім був Білл Клінтон), з незначним відривом вигравши у демократа Альберта Гора. Буш тоді набрав 2912790 голосів, Гор - 2 912 253. Інаугурація Джорджа Буша, сорок третього президента США, відбулася 20 січня 2001 року. У перші місяці свого президентства Буш основну увагу приділяв внутрішніх справ держави: проведенню масштабного скорочення податків, зменшення федерального фінансування програми дослідження стовбурових клітин, підготовці законодавства, що захищає права пацієнта, початку реформи освіти, соціальним програмам, заходам щодо стимулювання економічного зростання. Спочатку складалося враження, що основні труднощі, з якими зіткнеться нова президентська адміністрація, будуть лежати в галузі національної економіки, проте ситуація різко змінилася після терористичних актів 11 вересня 2001 року. Бушу, слабким місцем якого вважалося погане знання міжнародної обстановки, довелося активно займатися питаннями зовнішньої політики США.
     У відповідь на терористичні акти у Нью-Йорку і Вашингтоні, в результаті яких загинуло приблизно 3000 чоловік, президентська адміністрація Буша розгорнула масштабну "війну проти терору", проголосивши своєю метою як захист самих Сполучених Штатів, так і звільнення всього світу від загрози тероризму.
У 2003 році Буш ініціював силову операцію США та їхніх союзників проти Іраку. Офіційним приводом для війни стали американські розвіддані, які стверджують, що Ірак володіє зброєю масового ураження.
   Також Буш проводив жорстку політику санкцій щодо Куби, а в жовтні 2004 року підписав "Акт про демократію в Білорусії", в якому режим Олександра Лукашенко був названий неприйнятним для Європи.
   Американо-російські відносини значно зміцнилися, коли відразу після терористичних актів 11 вересня Путін запропонував Бушу допомогу Росії. У травні 2002 року Буш і Путін підписали в Москві договір про скорочення стратегічних наступальних потенціалів, який став поворотною віхою в розвитку двосторонніх відносин у галузі контролю над озброєннями. Положення договору було розроблено ще в листопаді 2001 року і передбачало значне скорочення ядерних озброєнь до 2012 року.
Друга передвиборна кампанія Буша в 2004 році проходила на тлі різких розбіжностей в США з приводу війни в Іраку
     3 листопада 2004 Джордж Буш здобув перемогу на президентських виборах. Він набрав 51 відсоток голосів виборців, а його супротивник Керрі - 48 відсотків. Один відсоток голосів дістався незалежному кандидату Ралф Надеру. 20 січня 2005 Джордж Буш вдруге офіційно зайняв президентський пост.
    Повноваження Буша на посаді президента закінчився 20 січня 2009 року - в цей день новий, 44-й, президент США Барак Обама був приведений до присяги під час церемонії інаугурації у Вашингтоні. У той же день Буш залишив Білий дім і з родиною повернувся на своє ранчо в Техасі. Після відходу з президентської посади Буш обіцяв створити "фантастичний Інститут Cвобода", який буде займатися поширенням демократії у світі. Крім того, він пообіцяв давати платні лекції. 

Оцінити лайком :


comments powered by HyperComments
^ Вверх